BOTOKS (DUDAK DOLGUSU)

Yapısında bulunan damarlar ve hareketliliği göz önünde bulundurulduğunda, dudaklar dolgu enjeksiyonlarına doğal ve olumlu sonuçlar vermektedir. Dudak dolgusunda ilk hedef dudak kalbi bölgesidir. Bu bölge üst dudağın orta kısmı ve alt dudağın bu bölümler birleştiği yer olarak tanımlanır. Dolgu enjeksiyonları yardımıyla uzmanınca bu bölgeye hacim ve dolgunluk kazandırılır. Enjeksiyon ile alana hacim ve kontür kazandırılması yöntemidir.

Son yıllarda oldukça popüler olan dudak dolgusu estetik ve ağrısız bir teknik operasyondur. Dudak dolgusunu gerçekleştirecek hekimin dudak estetiği planlanmasını yaparken dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan ilgi dolgu verilen dudağın genel ağız yapısıyla ve yüz yapısıyla uyumlu olması gerekmektedir. Dudakların köşeleri ile orantılı şekilde yapılacak dolgu doğru ve yüz güldüren sonuçlar verilmesini sağlayacaktır.Vücudumuz genelinde olduğu gibi dudaklarımızda genetik miraslar ile şekil almış olur. Dudaklar bozulmaya karşı dirençli yapısı ile uzun ömürlüdür. Dudak kişide dikkat çeken ilk detaylar arasında yer almaktadır.

PEMBE ESTETİK (DİŞ ETİ ESTETİĞİ) GİNGİVOPLASTİ

Diş etindeki  düzensizlikler, dişler kadar gülümsemeyi etkiler. Gülümseme esnasında dişler kadar diş etleri de görünümde büyük rol oynar. Çok fazla görülmesi, hiç gözükmemesi veya düzensizliği, istenmeyen görüntü oluşturur. Bu nedenle bu dişler olduklarından daha kısa gözükür. Yani gülümsemede daha çoğunlukla yan küçük azı dişlerinin diş etleri gözüküyor. Bu da gülümsemede istenen bir durum değil. Diş etlerinin seviyesi ayarlanmadan ne yapılırsa yapılsın bu dişler kısa gözükecek.

Diş Eti Düzenlenmesi (Gingivektomi) avantajları nelerdir?
1. Dişlerin dudak ile uyumunu sağlar. Örneğin gülümseme esnasında sadece diş etlerinin gözüktüğü durumlar vardır.

 

2. Dişlerin diş eti seviyeleri arasında düzensizliğin olduğu durumda bir diş uzun, bir diş kısa duracaktır. Yani ne yaparsanız yapın dişler arasında tam bir uyum sağlamak mümkün değildir. Tam bir simetri sağlamak için mutlaka diş eti boylarının da uyumlu olması gerekir.

3. Tam yerinde yer almayan dişlerin formunu değiştirmek istediğimizde diş eti formlarını da değiştirmemiz gerekir. Örneğin; lateral diş eksikliğinde (yan kesici) köpek dişleri lateral dişin yerinde yer alır. Yan küçük azılarda (premolar) köpek dişinin yerinde yer alırlar. Premolar dişlerine köpek dişi formu vermek için diş eti seviyesini de ona göre ayarlamak gerekir.

4. Gülümseme esnasında premolar dişlerin diş eti seviyesi canın dişlerinden kısa olduğunda gülümseme esnasında köpek dişlerinin arkası karanlık diş yokmuş gibi gözükür. Diş eti seviyesi düzenlenerek yapılacak yeni restorasyon kişinin yüzün de daha pozitif bir gülümsemeyi sağlar. Dudakların tam anlamıyla desteklenerek daha uygun bir gülümseme sağlanır.

    

ADRES BİLGİSİ

ATATÜRK BULVARI KARAKIŞ APT. NO5/5

(DİDİM SEYAHAT YANI İZMİR TEKEL BAYİ ÜSTÜ)

                               ALTINKUM/DİDİM/AYDIN

info@altinkumdental.com

TEL: 0256 813 73 20 / 0505 754 71 70 

SOSYAL MEDYA 
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon