LUMİNEERS

Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür. Yapılabilecek en konservatif (koruyucu) tedavilerden biridir.Çok ince olmaları ve metal içermemeleri sebebi ile estetik olarak çok başarılıdır. Lumineers ışığın geçmesine imkan tanıyarak, uygulandığı dişlerin tamamen gerçek gibi görünmesini sağlayan benzersiz bir özelliğe sahiptir.Lumineers gülüşü yeniden şekillendirmek ve mükemmel gülümseme sağlamaktadır. Dişlerdeki yıpranmaları ve renksiz dişlerin görümünü düzeltmek için yapılan bir tedavi yöntemidir.Lumineers'ın inceliği dişin daha estetik görünmesini sağlar. lumineers işlemi diş kesimi ve anestezi işlemi gerektirmez. lumeneers dişin inceliği kontakt lens'in inceliği kadardır. Dişi hiç kesmeden dişin yüzeyine direk olarak yapıştırılarak yapılır.  

 

Lumineers uygulaması

 

• Kırık diş

• Ayrık diş

• Renk değişikliği olan diş

• Şekli bozuk diş      

 

 

 

LUMİNEERS VE STANDART PORSELEN KAPLAMALAR ARAASINDAKİ FARK NEDİR ?

 

Ana fark lumineers çok güçlü standart porselen kaplamalardan daha ince porselen olmasıdır.

 

- Standart porselen kaplamalar yapılırken yapılırken dişler kesilip küçültülmektedir.Lumineers'da ise bu işlem gerçekleşmez. Doğal diş yapısı işlem görmeden diş doğallığını korur.

 

- Lekeli, yontma, renksiz veya hafif hizadan bozuk dişler için mükemmel bir çözümdür.

 

- İşlem tamamen ağrısız olduğu için çekim veya anestezi gerektirmez.

 

- Diş yapısını hiç azaltmadan , kesme ve diş yapısının uzaklaştırılması gerektiren kaplama işlemlerin aksine doğal dişlerinizi bozmadan kendi dişinizin üstüne uygulanır.